Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Puławy Pana Pawła Maja – honorowego patrona naszej krótkofalarskiej akcji z okazji 120 rocznicy nadania praw miejskich Puławom w dniu 15 maja 2026 uruchomiliśmy okolicznościową stację krótkofalarską na placu Chopina przy budynku Urzędu Miasta Puławy. W czasie tego wydarzenia operatorzy stacji okolicznościowej SN120LPU oraz stacji klubowej Puławskiej Grupy Krótkofalowców SN0LPU przeprowadzali łączności na paśmie KF i rozdawali punkty w akcji dyplomowej, której głównymi nagrodami będą wyjątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta w Puławach.
Nasze odwiedziny na placu Chopina były okazją dla mieszkańców miasta, a zwłaszcza młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 imienia Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, która licznie nas odwiedzała, aby zobaczyć z bliska jak wygląda i pracuje radiostacja krótkofalarska, a także spróbować swych sił w roli operatora stacji klubowej. Odwiedzający dowiedzieli się na czym polega łączność na pasmach amatorskich, jak zacząć przygodę z krótkofalarstwem, uzyskać świadectwo, pozwolenie radiowe i własny znak wywoławczy. Wśród odwiedzających nasz pawilon byli również Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj oraz Wiceprezydent Miasta Puławy Pan Grzegorz Nowosadzki.
Ze strony Puławskiej Grupy Krótkofalowców wydarzenie na Placu Chopina zabezpieczyli: SP8JUS Zbyszek, SP8X Piotr, SQ8V Janusz, SP8TPS Tomek. Naszą stację odwiedzili koledzy Adrian SP5AM, SQ8OLS Sławek, SP8ISO Filip, SQ8AZT Antek oraz nasłuchowiec i nasz klubowicz Artur.









